021-88648913
info@keratinestan.com

کراتین چیست؟

کراتین چیست

کراتین – پروتئینی که به تقویت مو برای جلوگیری از شکستگی ، آسیب حرارتی و وز شدن کمک می کند – برای حفظ موهای سالم و قوی بسیار کارآمد است.

اما صاف کردن کراتین ، درمان های سالنی که موهای صاف و ابریشمی را نوید می دهد ، مدتهاست که با نگرانی های عمده ای در مورد سلامتی همراه است. برای به دست آوردن همه چیزهایی که باید در مورد درمان کراتین بدانید ، با آرایشگر مشهور و سفیر مارک NatureLab Tokyo اندرو فیتزیمونز ، آرایشگر Eva NYC T. Cooper و مدل مو مشهور آناجید “کی” تیلور صحبت کردیم.

کراتین چیست؟

کراتین یک پروتئین ساختاری است که در مو ، پوست و ناخن های ما یافت می شود. همچنین معمولاً در محصولات حالت دهنده برای تقویت موها یافت می شود – اما اصطلاح درمان با کراتین در واقع یک نام اشتباه است. فیتزسیمونز می گوید: درمان کراتین یک روش صاف کردن موهای دائمی است که باعث صاف شدن و درخشندگی موهای وز شده می شود. هرچند نحوه عملکرد درمانها از طریق استفاده از کراتین نیست.

برای صاف کردن مو ، محلول حاوی مشتق فرمالدئید یا اسید گلیوکسیلیک (بسیار ایمن تر) از طریق موها برای شکستن پیوندها و بستن مجدد آنها در موقعیت صاف ، کار می شود. سپس محلول را با سشوار خشک کرده و با اتو مو ، مهر و موم می کنند و نتایج می تواند بین سه تا شش ماه باقی بماند.

او می گوید این روش های درمانی روی بیشتر انواع موها به خوبی کار می کند و آن را برای افرادی که می خواهند موهای خود را به طور منظم کوتاه کنند یا موهای خود را صاف کرده ، موهای زائد را کاهش داده یا درخشش را افزایش دهند ، توصیه می کند.

درمان کراتین برای افرادی که فرهای طبیعی دارند چگونه متفاوت است؟

تیلور با Fitzsimmons موافق است که درمان با کراتین در بیشتر انواع مو به خوبی کار می کند. مخصوصاً برای موهای فر ، موها را کاملا صاف کرده و درخشش بیشتری به آن می بخشد. او می گوید: “موهای مجعد نسبت به موهای صاف نور را به آسانی منعکس می کنند ، بنابراین پس از درمان با کراتین متوجه درخشندگی بیشتری خواهید شد.

یکی دیگر از مزایای آن این است که موهای تازه رنگ شده را زنده نگه می دارد. او توصیه می کند که قبل از درمان با کراتین ، در مورد شاداب شدن رنگ خود با آرایشگر و متخصص رنگ مشورت کنید. این کار باعث ماندگاری بیشتر و روشن تر شدن رنگ می شود .

آیا کراتین همان درمان ژاپنی یا ریلکسر مو است؟

در حالی که مشابه سایر روشهای صاف کردن مو ، درمانهای کراتین هنوز تفاوتهای متمایزی دارند. تیلور توضیح می دهد که درمان با کراتین در مقایسه با سایر روش های صاف کننده مانند relaxers ها گزینه کمتری است. او می گوید: “کراتین برای کسانی که موهای وز دارند و موهای صاف و صافی طولانی مدت می خواهند عالی است.” “مواد شیمیایی حاوی کراتین نسبت به سایر داروهای صاف کننده ، مانند درمان relaxers ، که بسیار خشن است ، کمی مضرتر هستند.”

کوپر توضیح می دهد: “تفاوت اصلی بین درمان کراتین و relaxers در مدت زمان صاف شدن موها است.” “درمان کراتین به طور موقت الگوی فرهای شما را شل می کند و با گذشت زمان محو می شود. بافت موهای شما در نهایت به حالت طبیعی خود برمی گردد. با یک relaxers ، این به هیچ وجه اینطور نیست. ریلکسرها پیوندهای مولکولی موها را به طور دائم از بین می برند. آن را صاف می کند. ” از آنجا که درمان موهای ژاپنی و ریلکسرهای سنتی پیوند موهای شما را با استفاده از آمونیوم تیوگلیکولات و سدیم هیدروکسید به طور دائم می شکند ، بر موهای کدر بسیار موثر است – اما آسیب بیشتری نیز دارد. مرحله رشد نیز شدیدتر از درمان کراتین خواهد بود ، زیرا وقتی بافت طبیعی شما دوباره رشد کند ، خطوط مشخصی وجود خواهد داشت.

چرا برخی آرایشگران درمان کراتین انجام نمی دهند؟

بخشی از نگرانی در مورد درمان های کراتین حول یکی از مواد تشکیل دهنده موجود در اکثر فرمول های سالن سنتی است: فرمالدئید. مراکز کنترل بیماری (CDC) آن را به عنوان یک گاز بی رنگ و با بوی قوی تعریف می کند که معمولاً برای ساخت مصالح ساختمانی ، محصولات خانگی مانند چسب و تخته فیبر استفاده می شود و هنگام حل شدن در آب به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. در درمان های کراتینی ، موها را برای ماه ها در حالت صاف و صافی جدید قفل می کند. اما این درمانها در واقع حاوی فرمالدئید نیستند ، زیرا خوب ، این یک سرطان زا شناخته شده است. در عوض آنها حاوی ترکیباتی مانند متیلن گلیکول ، فرمالین ، متانال و متاندیول هستند .

محصولاتی که ادعا می کنند طبیعی ، ارگانیک یا بدون فرمالدئید هستند ممکن است کاملاً درست نباشد. FDA مردم را تشویق می کند که همیشه برچسب را بخوانند ، از لیست متخصصان مو میخواهد هرگونه واکنش بد را گزارش دهند.

این درمان های موسوم به کراتین نیز می توانند به مرور زمان آسیب زیادی به موهای شما وارد کنند. Fitzsimons می گوید چون این روش های درمانی به گرمای زیاد نیاز دارد تا موهای شما را در جای خود ببندد ، آن را برای افرادی که موهای بسیار ریز یا آسیب دیده ای دارند توصیه نمی کند. اگر به دنبال یک درمان کمتر مضر و واقعاً بدون فرمالدئید هستید ، از سالن خود بپرسید که آیا به جای آن از درمانی حاوی اسید گلیوکسیلیک استفاده می کند یا خیر. آنها موها را به طور چشمگیری صاف نمی کنند (بیشتر برای تقویت درخشش و مبارزه با موخوره هستند) ، اما بسیار ایمن تر نیز هستند. (پروتئین تراپی)

درمان کراتین چقدر طول می کشد؟

قاعده اصلی درمان های کراتین این است که حداقل سه روز از آب و دم اسبی دوری کنید. شما نمی خواهید خطر ایجاد خم در موهای تازه صاف شده خود را ایجاد کنید. Fitzsimons می گوید کلید حفظ درمان شما تا زمانی که ممکن است استفاده از شامپوی بدون سولفات در روزهایی که موهای خود را می شویید.

برای کسانی که فرهای طبیعی دارند ، تیلور می گوید موهای خود را تا سه روز مرطوب نکنید. او همچنین توصیه می کند از محصولات مو بدون کلرید سدیم استفاده کنید و موهای خود را در روسری ابریشمی یا ساتن (یا روبالشی) بپیچانید تا رطوبت در موهای شما بسته نشود زیرا درمان می تواند باعث خشک شدن سریعتر موها شود. او می گوید که تاثیر درمان می تواند تا شش ماه طول بکشد ، اما هشدار می دهد که ممکن است به طور دائمی بر الگوی حلقوی شما تأثیر بگذارد.

 

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.